Visszatért az erős növekedés és egyre több befektetés valósul meg Magyarországon az OECD szerint, amely legfrissebb jelentésében ugyanakkor problémának nevezte, hogy az oktatási rendszer lassan igazodik a munkaerőpiaci változásokhoz.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) az idén 2,5 százalékos, jövőre 3 százalékos magyar GDP- növekedésre, és arra számít, hogy az infláció az idei 0,7 százalékról jövőre 1,7 százalékra gyorsul.
A pénteken publikált Gazdasági felmérés Magyarországról, 2016 (OECD Economic Surveys: Hungary 2016), kétévente kiadott tanulmányának prognózisa szerint a munkanélküliségi ráta az idén 5,8 százalékra, 2017-ben pedig 5,3 százalékra csökken.
Orbán-Gurría találkozó: Az OECD elismeri a magyar sikereket
Áprilisi párizsi megbeszélésüket követően ezúttal Budapesten tárgyalt egymással Orbán Viktor miniszterelnök és Angel Gurría, az OECD főtitkára – tájékoztatta Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.
Elmondta: az Országházban tartott péntek reggeli megbeszélésen a felek rendkívül eredményesnek és gyümölcsözőnek ítélték Magyarország és a gazdaságfejlesztési világszervezet együttműködését.
Orbán Viktor megismételte: abban, hogy a magyar reformok működnek, az OECD munkája is benne van. Angel Gurría méltatta Magyarország sikereit, és továbbra is fontosnak tartja hazánk tapasztalatainak megosztását más államokkal – ismertette a sajtófőnök.
Szijjártó Péter a fenntartható fejlődéssel és kereskedelemfejlesztéssel foglalkozó ülések elnöke lesz
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szintén pénteken fogadta Angel Gurríát, az OECD főtitkárát, akivel elsősorban gazdasági kérdésekről tárgyalt - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium.
Mint írták, idén Magyarország tölti be az OECD miniszteri értekezletének alelnöki pozícióját, ezért a főtitkár arra kérte Szijjártó Pétert, hogy elnökölje a fenntartható fejlődéssel és kereskedelemfejlesztéssel foglalkozó üléseket.
A külügyminiszter közölte, hogy Magyarország úgy döntött, csatlakozik a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) vízpolitikai kormányzati kezdeményezéshez.
Hozzátette, hogy az OECD jó keretként szolgálhat a jövőbeli együttműködéshez az eurázsiai térséggel, hiszen ez az európai versenyképesség szempontjából elengedhetetlen – áll a tárca közleményében.